Başarının Sırrı da nedir ?

Başarının Sırları, da nedir ?

Merhaba arkadaşlar bugün size başarının sırlarından bahsedeceğim, bu yazıda vereceğim bilgiler uzun zaman boyunca araştırılmış, uygulanmış ve doğruluğu kanıtlanmış bilgilerden oluşmaktadır.

Benim altın kurallar diye tabir ettiğim bir kaç kural ile anlatmaya başlamak istiyorum.

Bunlar ;

Yukarıda bahsettiğim kurallar bana göre altın kurallar bu kurallar çerçevesinde hareket ettiğiniz sürece başarıyı yakalayacağınızı umuyorum.

Nasıl konuşacağını bilmek, hayatta başarılı olmak için en kestirme yoldur.

Başarılı bir insan olmak için kendini nasıl ifade ettiğinde önemlidir, kendini insanlara iyi ifade edemiyorsan başarını da gösteremezsin. Bu yüzden insanları idare etmeyi, onları yönlendirmeyi de bilmelisin. Bu konuyla ilgili de bir kaç kuraldan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle ;

İnsanları yönlendirmeyi öğrenmelisiniz, bu sayede daha başarılı bir insan haline gelebilirsiniz, insanları yönlendirmek için uygulaya bileceğiniz metotlardan bahsetmek istiyorum.

Bunlar ;

Başarılı olmanın bir adımı da insanlar tarafından sevilmektir, insanların sevgisini kazanmak için yapabileceğiniz bir kaç adımdan bahsedeceğim.

Bu konuyla ilgili de Albert Einstein 10 öğüdü bulunmaktadır, biliyorsunuz ki Albert Einstein bir çok insan tarafından dahi olarak görülmektedir, bilim alanına da bir çok katkı da bulunmuştur, Albert Einstein ‘ın 10 öğüdüne atıfta bulunmak istiyorum.

1 . Merakınızın peşinden gidin

Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım.
Sizin merakınızı çeken nedir? Neyi en çok merak ediyorsunuz? Benim merak ettiğim neden bazı insanların başarılı olup bazılarının olamadığıdır. Bu yüzden yıllarca başarı üzerine çalıştım. Merakınızın peşinden giderseniz başarıya ulaşırsınız

2. Azim paha biçilmezdir

Çok zeki olduğumdan değil, sorunlarla uğraşmaktan vazgeçmediğimden başarıyorum.” Belirlediğiniz yolun sonuna ulaşacak kadar sabırlı mısınız? Posta pullarının gideceği yere varasıya kadar mektuba yapışıp kalmasından ötürü çok değerli olduğu söylenir. Posta pulu gibi olun ve başladığınız işi bitirin.

3. Bugüne odaklanın

Güzel bir kızı öperken düzgün araba kullanan birisi, öpücüğe hak ettiği dikkati vermiyor demektir.”İki atı aynı anda süremezsiniz. Bir şeyler yapabilirsiniz ama her şeyi yapamazsınız. Şimdiye odaklanın ve bütün enerjinizi şu anda yaptığınız işe verin.

4. Hayal gücü güç verir

Hayal gücü her şeydir. Sizi bekleyen güzelliklerin ön izlemesi gibidir. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.” Hayal gücünüz geleceğinizi belirler. Einstein şöyle der: “ Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi değil Bu yüzden hayal gücünüzün hantallaşmasına izin vermeyin.

5. Hata yapın

Hiç hata yapmamış bir insan yeni bir şey denememiş demektir.
Hata yapmaktan korkmayın. Eğer nasıl okuyacağınızı bilirseniz hatalar sizi daha iyi bir konuma getirebilir. Başarılı olmak istiyorsanız yaptığınız hataları üçe katlayın.

6. Anı yaşayın

Ben geleceği hiç düşünmem, ne de olsa gelecektir.
Geleceği ayarlamanın tek yolu olabildiğiniz kadar şimdi de olmaktır. Şu anda dünü ya da yarını değiştiremezsiniz. Önemli olan tek an şimdidir.

7. Değer yaratın

Başarılı olmaya değil, değerli olmaya çalışın.
Zamanınızı başarılı olmak için harcamayın, değerler yaratın. Eğer değerli olursanız başarı kendiliğinden gelecektir.

8. Farklı sonuçlar beklemeyin

Delilik: Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek.
Hergün aynı rutinde yaşayarak farklı görünmeyi bekleyemezsiniz. Hayatınızın değişmesini istiyorsanız kendinizi değiştirmelisiniz.

9. Bilgi deneyimden gelir

Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir.
Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu denemelisiniz.

10. Kuralları öğrenin, daha iyi oynayın

Oyunun kurallarını öğrenmek zorundasınız. Böylece herkesten iyi oynayabilirsiniz.” Yapmanız gereken iki şey var. Birincisi oynadığınız oyunun kurallarını öğrenmek. İkincisi ise oyunu herkesten iyi oynamayı istemek. Bu iki şeyi yaparsanız başarı sizinle olur!

Bilgiyle Kalın..